POKONAJ NIECHĘĆ Nasza wiara w Boga i Jego słowa determinują codzienne zachowanie. Czy naprawdę wierzymy w to że jest taki jaki o Nim czytamy, czy słyszymy? Jak często zdarza nam się myśleć ze coś jest niemożliwe lub zbyt trudne? Jak często myślimy, ze nie damy rady? Taka postawa przypominamy postawę uczniów opisana w Mat 14:22-33.

„I zaraz wymógł na uczniach, że wsiedli do łodzi i pojechali przed nim na drugi brzeg, zanim rozpuści lud.” – Mat 14:22

Uczniowie bali się wypłynąć na wodę. Byli rybakami, prawdopodobnie umieli przewidywać pogodę. Z jakiegoś powodu musieli być przekonywani. Znana rzeczywistość jest bezpieczna i wiadoma. Zmiany wywołują lek. Jak przezwyciężyć strach przed nowym? Skąd czerpać sile do pokonywania niechęci?

WYKORZYSTAJ MOŻLIWOŚĆ Jeśli Bóg stawia przed nami nowe wyzwanie, to nawet jeśli czujemy się do tego nie gotowi, On wie ze mamy już wszystko co jest potrzebne aby z wyzwaniem się zmierzyć. Potrzebna jest tylko nasza wiara – ze chodzenie po wodzie się uda i JEDEN krok – wyjście z łodzi, to czasem wystarczające. Pomyśl o jakimś nowym celu lub wyzwaniu dla ciebie w Twojej relacji z Bogiem, o czymś czego do tej pory nie było, a czujesz ze powinno, lub coś co jest i z czym się zmagasz.

UCHWYĆ RĘKĘ Wydaje się to trudne? Wymagać będzie wysiłku? NIE BÓJ SIĘ – zrób ten pierwszy krok. Małymi krokami, ale zawsze jest to jeden krok bliżej Boga. Wyjdź z łodzi wiedząc ze Bóg jest z Tobą.Że możemy się Go uchwycić w chwilach zwątpienia. Bóg nie chce abyśmy stali w miejscu. Chce abyśmy się rozwijali i pogłębiali nasza relacje z Nim. Chce abyśmy Mu ufali. Abyśmy nie bali się wyjść z łodzi kiedy On nas do siebie woła, a także poznali, że jest prawdziwym, wiernym Bogiem. (Mat 14:33)

„A ci, którzy byli w łodzi, złożyli mu pokłon, mówiąc: Zaprawdę, Ty jesteś Synem Bożym.” -Mat 14:33

W tym tygodniu podejmij wyzwanie, przemyśl i przemódl swoje problemy i zdecyduj się podjąć jeden mały krok ku rozwiązaniu go. Może to służba? Może musisz gdzieś się zaangażować? Może załagodzić jakąś kłótnię? Nie marnuj czasu – zacznij w tym tygodniu. On Ciebie nigdy nie zostawi.

Kazanie niedzielne wygłosił pastor Marek Sobotka. Już za tydzień rozpoczynamy serię kazań dotyczących uwielbiania naszego Boga. Serdecznie zapraszamy!