ELneons – dziś można było mieć wrażenie ze wszędzie ich pełno. Już w południe wypełnili podwórze przed Mińską 65 gdzie dzielnie grabili liście i porządkowali teren zieleni. Tak, tak – młodzi ludzie nie boją się pracy. To nie koniec niusów o ich przedmłodzieżówkowych poczynaniach. Trwa jeszcze ciągle szykowanie nowej sali dla młodzieży. I dziś zajęli się malowaniem palet. Wystrój sali na dzisiejsze spotkanie też nie był przypadkowy: kolorowe girlandy i cale mnóstwo balonów. Powód? Podwójne urodziny dwójki liderów, wyjątkowych Pati i Błażeja Dąbrowskich. Taka okazja wymagała specjalnej oprawy! Od urodzinowej niespodzianki dla naszych liderów rozpoczęło się formalnie sobotnie spotkanie ELneons. Tematem głównego spotkania była Sjesta po żydowsku. Rozpoczęliśmy od tradycyjnych żydowskich tańcy. Mieliśmy też specjalnego gościa, jednego z liderów grupy uwielbieniowej w naszym Kościele, Pawła Miszkiela. Paweł opowiadał nam o swoich przemyśleniach dotyczących czwartego przykazania, a także podzielił się z nami swoim świadectwem.

Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę, ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach.

Potem mieliśmy okazje poświetować Sabat wg żydowskiej tradycji. Dzieliliśmy się chałką, jedliśmy pite z humusem. Na koniec, już po atrakcjach, trzeba było jeszcze tylko posprzątać sale. Już za tydzień kolejne spotkanie – sobota, godzina 16:00. Bądźcie z nami.