Na całym świecie ludzie są prześladowani. Oblicza prześladowań na całym świecie są różne np.

  • mobbing
  • robienie krzywdy w szkołach
  • represje w środowisku pracy, takie typy ucisku są nam znane, możemy się z nimi spotkać w Polsce. Prześladowanie chrześcijan dotyka w tej chwili 100 milionów wyznawców Jezusa, czyli ok.3 populacje Polski. Co 4 kraj na Ziemi cierpi ucisk z powodu wiary.

Jezus Chrystus kiedy przybył na Ziemię, często co będzie spotykało chrześcijan w czasach ostatecznych, uprzedzał, że ze względu na wiarę będą prześladowani. Nauczał ich, że jego prawa i mądrości nie są mądrościami świata, dlatego wyznawcy Jezusa zostaną znienawidzeni.

JAKIE BĘDĄ ZNAKI KOŃCA ŚWIATA

  1. Na świecie pojawią się ludzie, którzy będą nas zniechęcali do życia z Jezusem. Będą nam wpajali i przekonywali, że kroczenie za Jezusem Chrystusem nie ma sensu, będą mówili, że naśladowanie Jego czynów nie ma znaczenia i wcale nie jest jedyną drogą, a przede wszystkim będą podważali to co jest napisane w Piśmie Świętym.
  2. Kolejnym znakiem o Jego nadejściu, jest prześladowanie, przemoc fizyczna i psychiczna. Jezus mówi, że w czasach ostatecznych ojciec wyda syna, matka wyda córkę, a brat wyda siostrę.

Czy żyjemy w czasach ostatecznych?

Statystyki wykazują, że od początku  chrześcijaństwa 50% wszystkich męczenników, oddało życie za wiarę tylko w XX w. To przekonuje nas, że jesteśmy bliżej przyjścia Jezusa niż kiedykolwiek.

IRAK I SYRIA

Konflikt w Syrii rozpoczął się w 2011r., konflikt w Iraku rozpoczął się na początku tego roku. W państwach Islamskich, mężczyznom, kobietom  i dzieciom wmówiono, że jedyną prawdą jest Islam oraz podążanie za Allahem. Ci ludzie nie tolerują innej mniejszości. Islamiści krwawo odnoszą się do wszelkich inności religijnych. To właśnie tam, teraz, kobiety są zabijane, torturowane, wykorzystywane jako prostytutki, sprzedawane na targu. Małe dziewczynki sprzedawane są za marne 100 dolarów i gwałcone. Mimo tego jaka krzywda im się dziej, to oni się nie poddają, wyznają imię Jezusa Chrystusa. Nie tracą wiary, ewangelizują, i nie wypierają się Jego imienia choć często w zamian muszą oddać swoje życie.

Dlaczego to wszystko się dzieje?

Cierpienie jakiego doświadczają nasi bracia i siostry jest dla nas trudnym tematem, zadajemy Bogu pytanie, dlaczego? Zastanawiamy się, czy Bóg jest wśród ich, czy ich nie opuścił i o nich nie zapomniał. Bo jeżeli cierpimy to dlaczego On im nie pomaga.

Takie pytania możemy sobie zadawać, ale oni myślą inaczej. Oni doszli do innego wymiaru relacji z Jezusem. Dla nich to co tutaj nie ma znaczenia. Znaczenie ma tylko to co dla Niego jest najważniejsze.

DLACZEGO TO WSZYSTKO

Szatan chce zabić kościół, on chce zabrać sól tej Ziemi i jej światło, aby ludzie nie doświadczali Jezusa Chrystusa. Dzisiaj w Niniwie, Mosulu nie ma ani jednego chrześcijanina. Czy Szatanowi się udało? Nie. To co Szatan stara się zrobić wobec kościoła, Chrystus może zamienić w największy triumf. Bo Islamiści, którzy zabijają, zaczną się zastanawiać, dlaczego oni chcą umierać dla tego Boga, którego nie ma?

Kościoły w Polsce powinny przyjrzeć się działaniom kościołów uciskanych. Ewangelizujących tam jest ok.100tyś., w Polsce to ok.40tyś..

MODLITWA

Za uciskanych powinniśmy się modlić, to jeden z niewielu sposobów w jaki możemy im pomóc. Powinniśmy się za nich modlić, ale również za Islamistów, którzy są nieświadomi swoich czynów, a kiedy Pan oświetli ich umysły oni będą padać na kolana.

KOŚCIÓŁ

Tak jak ciało składa się z różnych organów, tak i kościół to wiele części ciała: misjonarze, starsi kościoła, pastorze, oraz uczniowie Jezusa. Jeżeli te wszystkie części ciała kościoła są zdrowe, zgodne to i kościół jest zdrowy, a jeżeli nie funkcjonują to kościół jest chory, czyli zaatakowany przez Szatana. Ważne jest również aby denominacje kościołów były zgodne. Nieważne jest to czy kościół jest zielonoświątkowy, chrystusowy, katolicki, czy baptystyczny, najważniejsza jest miłość jaką mamy dla Niego.

Wyzwaniem na ten tydzień jest modlitwa o to, co mamy zrobić, oraz pamięć za tych, którzy przepłacają życie za wiarę. Już w ten weekend zapraszamy Cię na Babel Bistro oraz kolejne kazanie z serii Trudne Tematy.